top of page
  _inspiration Professional Instagram Profile Picture (2).png

  EVA TRINGELA

  Jógu a meditaci praktikuji od roku 2004, v tomto roce jsem se po první asaně při své první lekci u Jarka Pávka do Ashtanga jógy zamilovala.

  IMG_6762.jpg

  Ahoj, jmenuji se Eva Tringela!

  Ve studiu Ashtanga Yoga Paris jsem absolvovala u svých skvělých učitelů Geralda Disse a Lindy Munro školení 200+ RYT pro registrované učitele jógy.


  V Paříži jsem žila 3 roky, během nichž jsem asistovala při MYSORE lekcích v jejich studiu v centru Paříže, úžasná zkušenost.

  V roce 2015 jsem na Bali byla certifikována po absolvování 200 hodin školení v ájurvédě.

  Mým snem je pracovat s komunitou stejně smýšlejících lidí a umožnit jim, aby byli s jógou zdraví a šťastní – a aby tak pro ně měla jóga stejný význam jako pro mě.

  Budeme společně objevovat nejdůležitějších 5 zásad Ashtanga jógy:

  • Dech

  • Bandy - zámky těla

  • Drishti - body soustředění

  • Vinyasy

  • Asany

  Co je to vlastně ta Aštanga jóga?


  Aštánga jóga je tradiční dynamický léčebný styl jógy, který se vyznačuje plynulými přechody mezi jednotlivými pozicemi, které na sebe v přesném pořadí navazují a tvoří tak ucelený systém.To, co je v praxi Aštánga jógy důležité, je dech, kterým jsou jednotlivé pozice provázány a který má důležitou léčebnou a koncentrační úlohu.

  Díky přesně danému sledu pozic se po nějaké době, kdy si pořadí zapamatujeme, již nemusíme soustředit na to, jaká pozice následuje, ale naopak se můžeme koncentrovat právě na dech a pracovat tak s myslí.

  Cílem praxe Aštánga jógy je nejenom očista na fyzické úrovni, ale především ovládnutí naší mysli, která bývá hlavní strůjcem našich problémů a nemocí.

  Jedná se o tradiční přístup, kdy učitel nepředstupuje před studenty, nepředcvičuje a ani lekce hromadně nevede hlasitým naváděním do jednotlivých jógových pozic.

  IMG_7326.jpg

  „Nádech, výdech, na moment zastav svoji mysl a buď tady a teď se svým dechem.“

  bottom of page